Server ve své čtvrteční zprávě neupřesnil, kdy mělo k vyzvednutí Gáspára Orbána dojít, a tiskové oddělení TEK se k věci nechtělo vyjádřit. Informaci ani nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.

Šéf Orbánova úřadu János Lázár však na čtvrteční tiskové konferenci zprávu důrazně popřel a označil ji za lživou. „Z této zprávy není ani slovo pravda. Vláda, premiér a jeho rodina očekávají omluvu a opravu ze strany serveru. Je to novinářská chyba nebo záměrná lež,“ řekl Lázár. „Žádná státní instituce se neangažovala v návratu premiérova syna. Gáspár Orbán přijel domů sám,“ zdůraznil.

Případná akce proběhla někdy na počátku roku, protože Gáspár po návratu poskytl v únoru rozhovor pro Rádio Golgota. Mimo jiné řekl, že v Africe potkal Ježíše Krista.

Orbán mladší se vydal do Afriky přede dvěma lety. Do té doby hrál profesionálně fotbal. Pak ale aktivní činnosti zanechal a přidal se ke křesťanské organizaci Empower a Child a odjel do Afriky. „V Ugandě učil děti hrát fotbal,“ napsal Index.hu.

Gáspár Orbán ještě jako aktivní fotbalista

Gáspár Orbán ještě jako aktivní fotbalista

Uganda je považována za zemi se zvýšeným bezpečnostním rizikem a Orbánova rodina měla o syna velké obavy. Server Index.hu tvrdí, že proto byli členové TEK, kteří dohlížejí na bezpečnost nejvyšších maďarských představitelů, pověřeni vyhledáním Gáspára a jeho dopravením do Maďarska.

Index.hu se pokusil Gáspára kontaktovat, ale bez úspěchu. Na dotazy nereagovala ani zmíněná křesťanská organizace.

Premiér Orbán (53) má s manželkou Anikó Lévaiovou pět dětí.

Viktor Orbán byl na nedělním kongresu opětovně zvolen do čela FIDESZ.

Maďarský premiér Viktor Orbán

FOTO: MTI