„Po rozhodnutí SNS by pravicová koalice neměla většinu,“ odůvodnil tento krok předseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Ještě v neděli zahájil Fico jednání s představiteli obou zmíněných stran. Po setkání s Bugárem předseda Směru oznámil, že jednání o vytvoření koalice budou pokračovat v pondělí. „Neexistují rozdíly, které by nám neumožňovaly pokračovat v diskusi. Obě strany projevily zájem pokračovat v jednání o vytvoření stabilní vlády. Slovensko si nemůže dovolit chaos a nemůže si dovolit prohlubování prvků, které do určité míry deformují politický systém,“ řekl Fico.

Bugár konstatoval, že prioritami strany jsou protikorupční opatření, regionální a menšinové otázky. „Nenašli jsme žádný bod, který by nám neumožňoval dál pokračovat v jednání,“ uvedl předseda strany Most-Híd.

Fico následně jednal také s předsedou strany Síť Radoslavem Procházkou. Dohodli se rovněž na pondělním pokračování jednání.

Sulík půjde do opozice

Na novou situaci reagoval předseda SaS Richard Sulík prohlášením, že vláda Směr-SNS, Most-Híd a Síť byla pravděpodobně dohodnuta už předem. Tato koalice by měla v parlamentu podporu 85 poslanců. Sulík avizoval, že v případě vzniku zmíněné koalice půjde jeho strana do opozice.

Výsledek voleb na Slovensku

Výsledek voleb na Slovensku

FOTO: David Ryneš, Novinky