Usáma Abdul se přidal ke vzbouřenecké skupině v roce 2011, tedy v době, kdy propuklo povstání proti prezidentovi Bašáru Asadovi, a ještě předtím, než se přihlásila k Al-Káidě. Prý se „dopustil zločinů na civilistech včetně Kurdů,“ uvedla PYD bez jasnějších důkazů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

PYD jen zveřejnila fotografii, která prý byla na dnes už zrušené Mohsínově stránce na Facebooku. Tam měl údajně portrét před bannerem An-Nusry a tvrdil, že byl jejím členem. Prý se účastnil bojů u třech měst Amuda, Afrín a Serekanije.

Členem této organizace byl prý až do odchodu ze Sýrie na jaře 2015. Odešel před tím, než kurdské milice YPG dobyly Tel Abjád, kde žil s rodinou.

PYD tvrdí, že Mohsín, který v letech 2004 až 2010 trénoval klub al-Fatwa v Dajr az-Zauru, byl také zapleten do násilného potlačování kurdských nepokojů ve městě Kámišlí v roce 2004. Po fotbalovém utkání tam syrské bezpečnostní síly zabily padesát Kurdů.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Kameramanka podrazila nohy běžícímu muži s dítětem v náručí