Ve zhruba pět a půl minuty trvajícím záznamu nabádá z Vídně pocházející extremista Mohamed Mahmoud muslimy v NěmeckuRakousku, aby se buď přidali k bojovníkům IS přímo na Blízkém východě, nebo útočili ve svých domovských zemích. „Nepotřebuješ k tomu moc. Vezmi si velký nůž a podřízni každého nevěřícího," vyzývá Mahmoud.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

O německé kancléřce Merkelové mluví jako o „špinavé čubě" a vzkazuje jí, že se IS ”pomstí za krev, kterou kvůli Němcům prolili muslimové v Afghánistánu", nebo za to, že Německo dodává zbraně kurdským bojovníkům válčícím s Islámským státem.

„Džihád jako dovolená”

Internetový portál deníku Die Welt na svých internetových stránkách píše, že 30letý Mohamed Mahmoud v minulosti strávil čtyři roky ve vězení v Rakousku kvůli podpoře teroristické organizace al-Káida. Předloni byl zatčen v Turecku během cesty do Sýrie, dostal se však znovu na svobodu. Na nové videonahrávce, kterou německá média nezveřejnila, je také vidět, jak z několikametrové vzdálenosti zastřelí muže s rukama spoutanýma za zády.

Ve videu se ke slovu dostává i Němec, který rovněž zabije bezbranného zajatce a který tvrdí, že „džihád (svatá válka) je pro nás jako dovolená. Jsme na jednom z nejhezčích míst v Sýrii," říká a za ním je vidět starověké město Palmýra, které před začátkem současné války v Sýrii patřilo k nejoblíbenějším cílům milovníků architektonických památek.