„Všichni autoři poskytli své karikatury a texty zdarma. Číslo se celé týká událostí na Ukrajině,“ okomentoval premiéru časopisu Karikatura a pero mluvčí Antimajdanu Valerij Zaborovskij.

Velkoformátový magazín má čtyři stránky a začíná upozorněním, že není vhodný pro osoby mladší osmnácti let. Jeden z kreslených vtipů ukazuje na lídry USA, Velké Británie, Německa a Kanady, jak si zakrývají oči a ústa.

„My na Západě jsme rozhodli, že všechna agrese pochází z Moskvy. Zavřeli jsme pusu a oči – naše chyba to není,“ říká popisek.

Další karikatura ukazuje starostu Kyjeva a šampióna v boxu Vitalije Klička, jak se v rukavicích potištěných hvězdami Evropské unie snaží zbořit sochu V. I. Lenina. Autor naznačuje, že box vážně poznamenal jeho rozumové schopnosti. „Ach, Lennoxi Lewisi, proč jsi mu tak bušil do palice?“ zní komentář.

Aktivisté v úterý rozdávali kopie před ukrajinským kulturním centrem. Přinesli si i vlajky, na nichž stálo: „Masivní kampaň rusofobů“.

AFP upozornila, že zatímco ruský prezident Vladimir Putin v materiálech vůbec nefiguruje, příští číslo se zaměří na tzv. pátou kolonu opozice proti němu.