V soudním spisu se podle britského listu uvádí, že Američanka byla opakovaně nucena mít s vévodou z Yorku sexuální vztah.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Zmínka o princi Andrewovi je součástí návrhu žaloby podané tento týden u floridského soudu proti americkému multimilionáři Epsteinovi, který byl v roce 2008  odsouzen na 18 měsíců vězení za sex s nezletilou. Tím ale skandál kolem něj neskončil. Hromadí se proti němu žaloby od žen, které tvrdí, že je bankéř vykořisťoval.

Další žena, která zůstává v anonymitě, pak v nejnovější žalobě uvádí, že byla opakovaně zneužívána Epsteinem v letech 1999 až 2002. Údajně byla "nucena mít sexuální styky" s princem Andrewem, když jí bylo 17, a to v Londýně, New Yorku a na soukromém karibském ostrově, jehož vlastníkem je Epstein.

Obviněn není

Samotný princ Andrew ale není po právní stránce obviněn. The Guardian připomíná, že vévoda v rozhovoru s časopisem Vanity Fair v roce 2011 popřel, že by měl sexuální kontakty s ženami kolem Epsteina.

Buckinghamský palác v reakci na poslední zprávy v médiích prohlásil, že „tvrzení o nevhodném jednání v souvislosti s nezletilými, je lživé,” uvedla BBC.