Setola vedl eskadru smrti klanu Casalesi, která v roce 2008 povraždila 18 lidí včetně šesti západoafrických emigrantů. Zadržen byl po intenzivním pátrání 14. ledna 2009 a nyní je ve vězení s přísným režimem, který je určen pro mafiánské bossy.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Papež Jan Pavel II.

Papež Jan Pavel II.

FOTO: Profimedia.cz

Bývalý šéf popravčí čety zločinecké organizace minulý týden oznámil, že je ochoten spolupracovat s prokurátory pro organizovaný zločin. Při pondělním slyšení v případu vraždy podnikatele Domenica Noviella podle italské agentury prohlásil: "Zdálo se mi o papeži Wojtylovi (občanské jméno Jana Pavla II.), který mi řekl: Kaj se."

Mafián se tedy podle svých slov rozhodl spolupracovat s vyšetřovateli, aby "obrátil novou stránku pro sebe i pro svou rodinu".

Setola, který kdysi v Itálii patřil k nejhledanějším zločincům, v minulosti dvakrát unikl zadržení. Jednou se proplížil dlouhým tunelem vykopaným pod jeho domem, v němž policie našla mimo jiné brokovnice s uřezanými hlavněmi, pistole a prostředky k maskování.