„Chceme se dohodnout na všech podmínkách dodávky druhého konvoje,“ prohlásil Lavrov. Doplnil, že trasa i náklad by měly být stejné jako v případě prvního konvoje. Nový náklad by mohl podle Lavrova vyrazit ještě tento týden, a jelikož první dodávku neprovázely „žádné excesy“, mohla by být ta druhá ještě plynulejší.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Lavrov ukrajinskou stranu podle svých slov uvědomil o záměru v neděli.

Rusko se podle ministra chce nadále podílet na mezinárodní pomoci lidem na jihovýchodní Ukrajině, protože se tamní „humanitární situace nelepší, ale zhoršuje”.

První ruský konvoj vjel navzdor protestu ukrajinské vlády do města Luhansk o víkendu. Moskva uvedla, že nebude tolerovat další zdržování ze strany ukrajinských úřadů. Konvoj překročil hranici na přechodu Izvaryne, které nekontroluje Kyjev, ale proruští separatisté.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Ruský konvoj opouští Ukrajinu.

Téměř 300 kamiónů přivezlo bezmála 1900 tun potravin, spacích pytlů, léků a elektrocentrál. Pomoc distribuuje Červený kříž. Podle Lavrova měla akce v pondělí začít.

Kyjev tvrdí, že ruské kamióny při zpáteční cestě do Ruska odvezly zařízení z ukrajinských zbrojovek, na která se vztahují sankce zavedené ukrajinskou vládou. [celá zpráva]