„Alexandr Lukašenko souhlasil s touto iniciativou," uvedla běloruská agentura Belta. Telefonický rozhovor obou prezidentů se podle ní odehrál ještě v úterý z ukrajinské iniciativy. Podle Lukašenkovy tiskové služby by se jednání měly zúčastnit „všechny strany zainteresované na urovnání ukrajinské krize". Podle Porošenkovy kanceláře by měl přijet bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma, ruský velvyslanec v Kyjevě Michail Zurabov a zástupce OBSE.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle Porošenka je v moci vzbouřenců 168 rukojmích. Jejich propuštění na svobodu je nutné rychle zařídit, protože jsou mezi nimi i ranění potřebující lékařskou pomoc.

Při schůzce s matkami a manželkami vojáků, které zajali povstalci ve městě Horlivka, prezident podle webu listu Ukrajinska pravda řekl, že město je v obklíčení vládních sil s výjimkou silnice vedoucí do Doněcka. Vojáci se prý snaží ze všech sil, aby se vyvarovali civilních obětí i vlastních ztrát, nepoužívají dělostřelectvo a letectvo k útokům proti obytným čtvrtím, ale snaží se ozbrojence vyhnat z města jinými metodami, „diverzními a průzkumnými".

Zatím se vojákům podařilo v Horlivce osvobodit 16 vojenských rukojmích a jednoho zajatého civilistu z ciziny, citovala Porošenkovo vyjádření agentura Interfax-Ukrajina.