Podle mluvčího vojsk protiraketové obrany Olega Kočetova se cvičení účastní baterie antiraket S-300, Buk-M1, Osa a Strela-10, hybridní raketové komplexy na pásovém podvozku 9K22 Tunguska, vybavené protileteckými raketami a kanóny ráže 30 mm, i jednotky vybavené ručními protivzdušnými raketami Igla.

„Co do velikosti je to nejrozsáhlejší cvičení vojsk Protivzdušné obrany (PVO) Západního vojenského okruhu,” řekl Kočetov. Účastní se ho 3500 vojáků. Cílem je nácvik obrany před raketovým a leteckým útokem protivníka.

Nebylo ale uvedeno, že by se manévrů účastnily jednotky s nejnovějšími systémy PVO S-400.

Ruská armáda v minulých dnech na pokyn prezidenta Vladimira Putina provedla rozsáhlou prověrku bojové připravenosti vojsk západního a centrálního vojenského okruhu. [celá zpráva]

Cvičení vyvolalo kritiku západních států, protože probíhalo souběžně s ruskou invazí na ukrajinský Krym. Putin v úterý oznámil, že cvičení skončilo a vojáci se vracejí do kasáren. [celá zpráva]

Ministr obrany Sergej Šojgu cvičení označil jako úspěšné a varoval, že podobné prověrky bojové pohotovosti budou pokračovat.