V okolí farmy Vozněsenka, kde se nemoc vyskytla, byla vyhlášena karanténa. Zastupitelé města Melitopole i nadřízené Záporožské oblasti vyhlásili mimořádná opatření, v jejichž rámci se podařilo dohledat většinu nakaženého masa. Osoby, které hovězí zakoupily a již spotřebovaly, policie vypátrala a transportovala do nemocnice v Záporoží.

Sněť slezinná je onemocněním hospodářských zvířat, které ale při přenosu může způsobit těžké onemocnění i u člověka. Bakterie je vysoce nakažlivá, při proniknutí do trávicího traktu vyvolává krvácení, které je bez lékařského zásahu většinou smrtelné.

K případům šíření sněti slezinné dochází v postsovětských státech poměrně často. V Rusku jen letos objevili několik nelegálních pohřebišť uhynulého skotu, z nichž se antrax může šířit. Ruská epidemiologická služba koncem července oznámila, že největší množství ohnisek nákazy je na Dálném východě a v Kostromské oblasti severovýchodně od Moskvy. V tomto regionu je údajně až 300 "divokých" kafilérií hrozících nákazou.

Existovaly i pokusy využít antrax jako biologickou zbraň. Za druhé světové války s tím v Číně experimentovali Japonci. V někdejším SSSR existovaly mnohatunové zásoby této nebezpečné látky. Antrax byl použit i při teroristických útocích, rozesílal se v balíčcích.