Kritici na internetu k dotvrzení svých nařčení zveřejnili fotografie tygra z chabarovské zoo. Vypadá stejně jako ten, kterého střelil Vladimir Putin. [fotografie zde]

Ruská média v září 2008 informovala, že Putin duchapřítomnou střelbou na tygra zachránil televizní štáb. Šéf vlády v sibiřské rezervaci pomáhal expertům, když v tom se na ně tygří samice vrhla.

"Putin mířil rychle a přesně," uváděli reportéři. Pak už jen staronový prezident pomohl s umístěním satelitního obojku a měřením šelmy.

FOTO: RIA Novosti/Kremlin/Alexei Druzhinin , Reuters

Ochránci přírody a blogeři teď tvrdí, že scéna byla zinscenovaná a zvíře vůbec nebylo místní. Uvedli, že poté, co státnická návštěva skončila, byl tygr převezen zpět do Chabarovska. Tam ale umřel v důsledku zásahu třemi uspávacími střelami.

„Měla to být jedna střela, ale ony byly tři a v krátkém rozmezí. Neobviňuji ani tak Putina, jako spíše lidi, kteří to pro něj dělali. Jediné, co je zajímá, je hodně peněz. Je to proti veškeré etice,“ citoval britský list Guardian šéfku ruského zastoupení Mezinárodního fondu na ochranu zvířat (IFAW).

Ruská akademie věd, která Putinovu návštěvu organizovala, odmítla záležitost komentovat.

I "zázračný" nález staletých amfor byl podvrh

Nebylo by to poprvé, kdy byl Putin usvědčen z vylepšování si své image u veřejnosti prostřednictvím podvrhu. Loni na podzim byl jeho mluvčí nucen přiznat, že srpnový senzační archeologický nález dvou antických amfor v Černém moři byl jen nakašírovaný pro média. [celá zpráva]

Ve skutečnosti amfory nalezli o několik dnů dříve archeologové, očistili je, položili do malé hloubky a Putinovi ukázali, kde by měl hledat.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Putin našel při potápění poklad ze 6. století (Reuters)