Předek obou rivalů podle druhého dílu Beaucarnotovy knihy Politický svět žil před 400 lety ve vesničce Saint-Genix-sur-Guiers nedaleko švýcarské hranice. Jmenoval se Claude Labully-Berty a pracoval jako pomocná síla na statku. Prezident Sarkozy je údajně potomkem Labully-Bertyho syna Pierra, zatímco Hollande pochází z dalšího jeho syna Clauda.

Teprve v 19. století se podle Beaucarnota podařilo sedlácké rodině vyšplhat se na společenském žebříčku výš. Jeden z jejích příslušníků proslul například svým receptem na tzv. Labullyho koláč, který je ve Francii oblíbený do dneška.

„Podle toho, jak tito dva muži vedou proti sobě každodenně kampaň, by si jeden myslel, že nemají vůbec nic společného,“ prohlásil na adresu prezidentských kandidátů list France-Soir v komentáři o Beaucarnotově zjištění.

Beaucarnot se věnuje původu osobností veřejného života. Loni například prohlásil, že bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn, kterého o úřad připravil skandál kvůli sexu s hotelovou pokojskou v New Yorku, je pravnukem bývalého majitele nevěstince Leona Bricota, který skončil ve vězení, protože zastřelil jednoho zákazníka.