V den neštěstí měla službu i 29letá letuška Jelena Sarmatovová. Mladá žena měla svou práci sice velice ráda, chystala se ji ale opustit. Před třemi měsíci se totiž vdala a chtěla založit rodinu. Rozhodnutí však odkládala, a tak na palubu nastoupila i ve středu.

Jelena toužila po práci letušky už na střední škole. Když studovala na univerzitě, objevila se příležitost vytoužené postavení získat. Neváhala, nechala školy a zasvětila svůj život létání.

Strach o život neměla. Vždy totiž říkala, že „letadla jsou nejbezpečnějším dopravním prostředkem na světě“, vyprávěli Jelenini blízcí serveru Life.ru. Po osmi letech služby našla žena štěstí i v osobním životě, mělo podobu muže, s nímž plánovala strávit zbytek života.

„Byli s Jevgenijem nádherný pár,“ povzdechla si její kamarádka Jekatěrina. „Byli to krásní lidé, plní života. Před nedávnem jsme jeli na její svatbu. Stále nemohu uvěřit, že se jí to mohlo stát. Takových lidí, jako byla ona, je velmi málo,“ svěřila se.

„Plánovala brzy létání opustit a mít dítě. Dokonce to není dlouho, co kvůli tomu byla u lékaře. Svůj odchod z práce ale stále odkládala,“ povzdechla si.

Také si přečtěte
Potápěči našli černé skříňky Jaku-42, objasní příčinu pádu
Těla Rachůnka a Marka byla předběžně identifikována
Letadlu s hokejisty mohl vysadit motor kvůli palivu, proto se neodlepilo
Odlepil se příliš pozdě, říká dispečer, který dal letu s hokejisty zelenou
Spadlo letadlo s hokejisty Jaroslavle. Zahynuli i Marek, Rachůnek a Vašíček
Vladimír Růžička: Přišli jsme o velké hokejisty, hráče světové extratřídy
Letadlo s hokejisty se zřítilo na dětskou pláž, prý se naklánělo už na ranveji