Hlavní obsah
Účastníci exkurze budou mít k dispozici i stativové dalekohledy. Foto: Jiří Šafránek

WHO odvolala doporučení vyhnout se kvůli SARS Torontu

Světová zdravotnická organizace (WHO) od středy odvolala varování před cestami do kanadského Toronta. Generální ředitel Harlem Brundtland na tiskové konferenci oznámil, že v Torontu za uplynulý týden poklesl počet nemocných SARS a od posledního potvrzeného případu přenosu uběhlo již 20 dní. Čína však za uplynulých 24 hodin hlásí 11 úmrtí na SARS.

Účastníci exkurze budou mít k dispozici i stativové dalekohledy. Foto: Jiří Šafránek
WHO odvolala doporučení vyhnout se kvůli SARS Torontu

Toronto je nejpostiženější neasijskou oblastí: podle záznamů WHO se tam objevilo přes 140 případů nákazy a 20 pacientů zatím na SARS zemřelo.

Ve středu a ve čtvrtek proběhne v Torontu mezinárodní konference o SARS, jíž se mají zúčastnit experti z amerických středisek kontroly a prevence chorob a lékaři, kteří pacienty se SARS léčili.

V Číně dalších 11 obětí

Podle WHO již nemoc kulminovala v Hongkongu, Vietnamu a Singapuru, nicméně v Číně epidemie ještě nedosáhla vrcholu. Za posledních 24 hodin tu zemřelo jedenáct pacientů, 166 lidí bylo nově nakaženo. Devět úmrtí a 101 případů nemoci hlásí Peking, který je v současnosti vůbec nejzasaženějším místem na světě. Oznámilo to dnes ministerstvo zdravotnictví.

Ministerstvo rovněž uvedlo, že v metropoli zemřelo na SARS úhrnem 75 osob, což je více než v jakémkoli jiném postiženém regionu v Číně. Choroba tedy nyní sužuje Peking intenzivněji než jihočínskou provincii Kuang-tung, kde se loni v listopadu objevila.

Sedm nových případů úmrtí na SARS a 17 nových onemocnění hlásí Hongkong. Tamní vláda rovněž uvedla, že za posledních 24 hodin se dalších 32 nemocných vyléčilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků