Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Britové si přiletěli pro Čecha stíhaného kvůli smrtelné nehodě

Česká republika minulý týden předala do Británie 28letého občana, který je stíhán v souvislosti s loňskou tragickou dopravní nehodou v hrabství Severní Yorkshire. Ve středu to uvedla některá britská média včetně zpravodajské společnosti BBC, podle nichž Zdeňka Pulka britští policisté převzali na základě evropského zatykače. Čech čelí obvinění, že zavinil smrt člověka neopatrným řízením.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Britové si přiletěli pro Čecha stíhaného kvůli smrtelné nehodě

Nehoda z loňského října stála život 63letého motocyklistu, jehož stroj se na silnici u obce Sherbury in Elmet srazil s Pulkovým automobilem. Den po kolizi Brit v nemocnici podlehl zraněním.

Regionální rozhlasová stanice Minster FM na svém webu uvádí, že Pulko byl zkraje vyšetřování zadržen, následně jej ale policie propustila, načež se podezřelý přestěhoval do Prahy. Soud ve městě York na něj v červnu vydal zatykač, když se dotyčný nedostavil k soudnímu stání.

Policisté z Yorkshire si pro Pulka do ČR přiletěli v pátek, píše BBC. V sobotu pak stanul před soudem, kde učinil prohlášení o své nevině. Nyní je muž nadále ve vazbě, další soudní stání jej čeká 16. prosince.

O případu muže stejného jména rozhodl podle oficiálních internetových stránek Krajský soud v Ostravě 7. listopadu.

Evropský zatýkací rozkaz, který v ČR funguje od listopadu 2004, nahradil zdlouhavé postupy vydávání, které mezi státy EU existovaly do té doby. Člověk, který je na základě evropského zatykače zadržen, je rychle předán do země, která ho požaduje. Děje se tak na základě přímé spolupráce mezi justičními orgány a na rozdíl od vydávacího procesu tak není k předání třeba souhlas ministra spravedlnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků