Hlavní obsah

Ruskova náhrávka prý dokazuje kupování poslanců

Bývalý ministr hospodářství Pavol Rusko ve středu zveřejnil nahrávku ze svého setkání s poslankyní Ivetou Henzélyovou, na níž jeho kolegyně přiznává, že před zářijovou schůzí parlamentu dostala nabídku na rekonstrukci domu. Rusko to označil za důkaz kupování poslanců ve slovenském parlamentu.

Ruskova náhrávka prý dokazuje kupování poslanců

"Byli za mnou před zářijovou schůzí parlamentu a slibovali hory - doly," oznamuje na nahrávce pořízené skrytou kamerou poslankyně. Henzélyová na nahrávce říká, že nabídku odmítla. Před říjnovou schůzí parlamentu však Henzélyová vystoupila z Ruskovy strany Aliance nového občana a podpořila vládní koalici.

Rusko tvrdí, že poslancům jsou nabízeny peníze a podle chování některých z nich se bývalý ministr domnívá, že poslanci "berou". Předseda ANO vyzval Henzélyovou, aby uvedla, kdo konkrétně za ní přišel s touto nabídkou. "Není to problém Henzélyové, ale Slovenské republiky a parlamentarismu," dodal. Nahrávku Rusko odevzdal policii.

Opozice v září zablokovala parlament, který se vládní koalici podařilo odblokovat až po získání hlasů části opozičních a nezávislých poslanců. Opozice už tehdy otevřeně mluvila o kupování poslanců. [celá zpráva]Představitelé vládní Strana maďarské koalice a Křesťanskodemokratické hnutí prohlásili, že pokud se kupování hlasů dokáže, podpoří návrh na konání předčasných parlamentních voleb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků