Hlavní obsah
Papež František Foto: Vatican Media, Reuters

Odmítání migrantů hanobí křesťanství, vzkázal papež

Papež František ve své nové knize, která vyšla v pondělí, zdůraznil, že migrace neohrožuje křesťanství ani křesťanskou kulturu

Papež František Foto: Vatican Media, Reuters
Odmítání migrantů hanobí křesťanství, vzkázal papež

„Odmítnutí zdeptaného migranta, bez ohledu na jeho víru, ze strachu z podkopávání křesťanské kultury je absurdní mylná interpretace křesťanství i kultury,“ řekl papež.

„Kázání evangelia a nepomáhání uprchlíkům v nouzi a neuznání jich jako božích dětí znamená podporovat kulturu, která má s křesťanstvím společné jen jméno a je zbavena všeho, co ji činí jedinečnou,“ napsal papež v knize Let Us Dream: The Path to a Better Future (Sněme: cesta k lepší budoucnosti), v níž vede rozhovory s britským životopiscem Austenem Ivereighem.

František je vnukem italských přistěhovalců, kteří se usadili v Argentině. V projevech pravidelně vyjadřuje solidaritu s uprchlíky a kritizuje bohaté země, které jim odmítají poskytnout útočiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků