Hlavní obsah
Přístav La Valetta Foto: Vladimír Plesník, Právo

Čech zatčený na Maltě zůstane ve vazbě

Maltský soud odmítl na kauci propustit Čecha, kterého policie tento týden zatkla na ostrově Gozo na základě evropského zatykače. Informovala o tom maltská média. Ta Čecha identifikovala jako 40letého Marka Drgu, o jehož vydání maltské soudy rozhodovaly i před rokem.

Přístav La Valetta Foto: Vladimír Plesník, Právo
Čech zatčený na Maltě zůstane ve vazbě

Tehdy jej maltská justice vydala do České republiky, kde byl poté podle svého právního zástupce u soudu první instance odsouzen za daňové podvody.

Soud o případném propuštění českého občana rozhodoval v pátek a soudkyně se podle listu Times of Malta nakonec rozhodla ponechat jej ve vazbě. Podle ní neexistují dostatečné záruky, že se nebude vyhýbat dalšímu soudnímu jednání. To je naplánované na 13. února.

Drga stanul před maltským soudem už loni v lednu poté, co byl zatčen na základě jiného mezinárodního zatykače. Tehdy šlo o stíhání v případě takzvaných karuselových podvodů, při nichž se předstírá obchodní činnost mezi zeměmi EU, aby mohl být stát okraden tím, že vrátí obchodníkům údajný přeplatek DPH. Tentokrát byl zatykač vydán rovněž v souvislosti s obviněním z daňových podvodů a napomáhání trestnému činu.

Drgův obhájce Roberto Montalto maltským médiím řekl, že jeho klient byl v ČR odsouzen a proti verdiktu se odvolal. České úřady mu prý dovolily před zahájením odvolacího procesu vycestovat. Na Maltu se vrátil loni v říjnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků