Hlavní obsah
 

Ze syrské Dúmy evakuovali čtyři tisíce lidí, pořádek mají nastolit ruští policisté

Ze syrského města Dúmá se v noci na pátek evakuovali další civilisté a bojovníci. Podle exilové organizace SOHR vyjelo 85 autobusů se čtyřmi tisíci lidmi. Dúmá leží ve východní Ghútě, která byla poslední povstaleckou enklávou u Damašku. Boje o ni skončily tento týden, evakuovalo se odtud podle ruských zdrojů přes 160 tisíc lidí.

 
Ze syrské Dúmy evakuovali čtyři tisíce lidí, pořádek mají nastolit ruští policisté

Jako poslední vzdorovala Dúmá, kde působila povstalecká organizace Džajš al-Islám. I ta ale nakonec přistoupila na evakuaci. V Dúmě nyní mají zajistit pořádek vojenští policisté Ruska, které je spojencem Damašku.

„V minulých dnech odešla ve čtyřech evakuačních vlnách z Dúmy většina bojovníků Džajš al-Islám,” oznámila SOHR. Evakuoval se i vůdce skupiny Isám Buvajdání.

SOHR tvrdí, že evakuace by měla skončit do soboty, kdy v Dúmě začnou pracovníci Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) vyšetřovat útok ze 7. dubna.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Ruská vojenská technika v syrské Dúmě

Video: Reuters

Syrský režim při něm podle opozičních zdrojů použil chemické zbraně, které zabily desítky lidí. USA a jejich spojenci za to Sýrii pohrozili odvetným útokem. [celá zpráva] Syrská vláda i Rusko použití chemických zbraní popřely.

Boje o východní Ghútu byly zahájeny v únoru, zemřelo při nich podle SOHR více než 1600 lidí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků