Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters

Sebevražedným atentátníkem hnutí Islámský stát se stal i syn jednoho z jordánských poslanců. Mladík se zapojil do útoku na stanoviště irácké armády, do něhož najel s autem plným výbušnin.

Ilustrační foto Foto: Reuters
Syn jordánského poslance se stal sebevražedným atentátníkem IS

Stalo se to jen tři měsíce poté, co se jeho rodině nepodařilo zabránit mu v tom, aby se přidal k této extremistické skupině, informovala v neděli agentura AP.

Poslanec Mázin Dalaín řekl AP, že svého 23letého syna Muhammada viděl naposledy v červnu na Ukrajině, kde studoval medicínu. Pohádali se spolu ohledně Islámského státu (IS) a Muhammad pak odjel přes Turecko do Sýrie, která je spolu s Irákem baštou IS.

Dalaín se o smrti syna dozvěděl před několika dny z jedné internetové stránky napojené na IS, na níž se objevila fotografie Muhammada a zpráva o tom, že se podílel na trojitém sebevražedném útoku na stanoviště irácké armády.

Jordánsko je členem mezinárodní koalice proti Islámskému státu, nicméně někteří jeho obyvatelé tuto organizaci podporují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků