Hlavní obsah

Propagační video zachycující uzbeckého teenagera před sebevražednou misí v Sýrii ukazuje, že ne všichni džihádisté pokládají život za Alláha s úsměvem na tváři. Když měl vyrazit na sebevražednou misi, propukl v pláč, nakonec ale úkol splnil.

Nezletilý atentátník v Sýrii plakal strachy, nakonec se odpálil

Džafar Tajjár dostal za úkol dojet s obrněným transportérem do vesnice Fua na severu Sýrie, kterou plánovala dobýt uzbecká skupina imáma Džamáta Bucharího. Ta bojuje po boku Fronty an-Nusra napojené na Al-Káidu.

Džafar se měl ve vesnici v transportéru odpálit, aby do ní mohli proniknout jeho spolubojovníci a obsadit ji.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Když nasedl po dlouhém loučení se staršími spolubojovníky do transportéru, propukl v pláč. Nechtěl umřít. „Džafare, můj bratře, neboj se. Když jsi vystrašen, vzpomeň si na Alláha,“ řekl mu jeden z ozbrojenců.

Džafar se hájil slovy: „Jen se bojím, že neuspěji.“

Přesvědčování nakonec zabralo, mladík ještě ukázal vztyčený ukazováček.

Misi splnil. Video zachycuje explozi a záběr místa výbuchu z dronu i ohromný sloup dýmu.

Džafarova sebevražedná mise byla součástí pátečního útoku na Fuu v provincii Idlíb, kterého se zúčastnilo ještě sedm další atentátníků. Bylo při něm také odpáleno na 200 raket, uvedl list The Times.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků