Hlavní obsah
Prezidentův důvěrník měl peněžně motivovat poslance, aby vyslovili důvěru ministru spravedlnosti Kordanovi (na snímku). Foto: Raheb Homavandi , Reuters

V íránském parlamentu to ve středu vřelo. Jeden konzervativní poslanec tam neudržel nervy na uzdě a fyzicky napadl prezidentova důvěrníka. Muhammadovi Abbásímu poranil ucho. Důvodem byla Abbásího agitace, aby poslanci vyslovili důvěru ministru vnitra. Abbásí se prý snažil zákonodárce uplatit.

Prezidentův důvěrník měl peněžně motivovat poslance, aby vyslovili důvěru ministru spravedlnosti Kordanovi (na snímku). Foto: Raheb Homavandi , Reuters
Důvěrník íránského prezidenta dostal ve sněmovně pěstí

"Když jsem debatoval se skupinou poslanců o záležitosti vyslovení nedůvěry, přiskočil ke mně jeden poslanec a fyzicky mě napadl," řekl Abbásí íránským médiím. Jistý poslanec agentuře AP událost potvrdil a uvedl, že útočníkem byl poslanec Alí Ašgar Zareí.

Ten později médiím svůj krok odůvodnil tím, že Abbásí prý sliboval poslancům, kteří budou příští týden hlasovat proti vyslovení nedůvěry ministrovi Alímu Kordanovi, šek v hodnotě 5 000 dolarů (asi 92 000 Kč). "Snažil jsem se zabránit této nemorálnosti," uvedl Zareí.

Postavení ministra vnitra bylo zpochybněno poté, co nedávno musel přiznat, že jím uvedené údaje o čestném doktorátu z univerzity v britském Oxfordu se nezakládají na pravdě. Kordan byl mnoha poslanci vyzván, aby odstoupil z funkce nebo aby parlament hlasoval o důvěře v něj. To ale Kordan odmítl a je ochoten se pouze omluvit, nikoli podat demisi. Prezident Mahmúd Ahmadínežád ministra obhajuje, na "nějakém pochybném papíru“ odkudsi prý nesejde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků