Hlavní obsah

Bezpilotní letoun, který byl v pátek sestřelen nad Tureckem, byl ruské výroby, oznámil v pondělí turecký premiér Ahmet Davutoglu. Moskva nicméně Ankaře sdělila, že jim stroj nepatří. Podle Davutoglua mohl být syrské armády nebo například kurdských milicí.

Dron sestřelený nad Tureckem byl ruské výroby

Premiér zdůraznil, že sestřelení letounu, jehož typ nebyl oznámen, mělo „zastrašující účinek”. Doufá, že Moskva bude do budoucna mnohem opatrnější, pokud jde o pohyb jejích letounů v syrském vzdušném prostoru. [celá zpráva]

Podle listu Daily Mirror však byly v Turecku nalezeny v pondělí trosky dalšího dronu. S odvoláním na vojenského experta napsal, že má jít o ruský Orlan 10, který pronikl nad území Turecka do hloubky 2,5  km u Halabu. Zatím není jasné, zda se zřítil, nebo byl také sestřelen.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Ankara si již několikrát stěžovala na narušení svého vzdušného prostoru, jednou tam zaletěl ruský stroj, podruhé syrský MiG-29. [celá zpráva]

Ruské ministerstvo obrany následně oznámilo, že je v přímém kontaktu s tureckou armádou s cílem předejít podobným incidentům u tureckých hranic.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků