Mluvčí povstalecké skupiny Fastakim sdělil, že „bojovníci neodejdou, dokud nebude zajištěn bezpečný odjezd civilistů”.

Americký novinář Bilal Abdul Kareem, který je podle serveru Middle East Eye posledním žurnalistou v oblasti, zase tvrdí, že se rebelové bojí, že syrská vláda nedodrží dohodu a při odchodu z města je zadrží.

„Nedůvěřují tomu, že vláda splní slib a umožní bezpečný odchod také jim. Jestli je zastaví, jsou připraveni bojovat,” uvedl Kareem.

Tvrdí, že viděl, jak si povstalci dávají na těla sebevražedné pásy. Odejít prý ale chtějí a jsou připraveni předat východ města, který ovládali od roku 2012, syrským jednotkám.

Aleppo je v troskách

Aleppo je v troskách.

FOTO: Omar Sanadiki, Reuters

Evakuace civilistů a povstalců z Aleppa začala minulý čtvrtek na základě dohody, kterou se syrským režimem a povstalci pomáhaly vyjednat RuskoTurecko.

V rukou opozice a radikálních skupin, které rovněž bojují proti syrské armádě, zůstává malé území západně od Aleppa, dále téměř celá severozápadní provincie Idlib a několik měst v západní provincii Homs. Dále pak větší část jižních provincií Dará a Kunajtra a také skoro polovina oblasti východně do Damašku. Sever Sýrie je v rukou Kurdů, centrální oblast Rakky drží Islámský stát.