Útoku, který byl podle webu namířen proti islamistickým bojovníkům, se zúčastnilo šest pásových vozidel Platforma-M ovládaných na dálku a vyzbrojených čtyřmi granátomety a jedním kalašnikovem a čtyři páry robotických vozidel Argo.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Dělostřeleckou podporu zajišťovaly 152mm houfnice Akacija.

Jen čtyři zranění

Ze vzduchu prostor monitorovaly drony a útok řídili operátoři v reálném čase z Moskvy pomocí automatického systému velení a kontroly Andromeda-D. Za jejich pomoci se syrské pěchotě během dvaceti minut za cenu pouhých čtyř zraněných podařilo kótu obsadit, zatímco podle webu bylo zabito na sedmdesát teroristů. Tímto slovem ovšem režim označuje i příslušníky syrské protivládní opozice.

Deník The Daily Mail už v říjnu napsal, že Moskva také pracuje na robotické variantě tanku T90, který by se tak dal ovládat na vzdálenost až pěti kilometrů.

Za zcela bezvýsledné označil o víkendu list The Daily Telegraph britské bombardování v Sýrii. Jak podotkl, od 1. prosince, kdy britští poslanci rozhodli o vyslání letadel proti Asadovi, se britské stíhačky TornadoTyphoon zúčastnily pouhých tří náletů. „Britská letecká kampaň v Sýrii je v podstatě neudálostí, která má malý, pokud vůbec nějaký dopad na rovnováhu sil na zemi,“ shrnul expert John Lake.