„Bojovníci se stahují, pokoušejí se vybudovat nové pozice a za chodu mění logistické zajištění municí, zbraněmi i materiálními prostředky,“ uvedl Konašenkov. Odvolal se přitom na zjištění ruských průzkumných prostředků i na informace z analýz informačního střediska v Bagdádu.

„Přirozeně jsme kvůli prověření a potvrzení těchto informací zvýšili intenzitu našich průzkumných letů letadel i bezpilotních prostředků,“ dodal Konašenkov.

Rusko opakovaně uvádí, že míří především na velitelství radikálů a zejména na jejich sklady zbraní a munice.

Syrští vojáci pálí z houfnic u vesnice Morek na severozápadě Sýrie

Syrští vojáci pálí z houfnic u vesnice Morek na severozápadě Sýrie

FOTO: Alexander Kots, ČTK/AP

Exploze po ruském náletu na Latamnu v provincii Hamá na záběru protiasadovské Rady syrského revolučního velitelství

Exploze po ruském náletu na Latamnu v provincii Hamá na záběru protiasadovské Rady syrského revolučního velitelství

FOTO: ČTK/AP

Konašenkov ale nesdělil, kde se měli bojovníci IS stáhnout. Není tak jasné, zda jde skutečně o bojovníky IS, nebo některé jiné radikální skupiny v Sýrii, protože syrská armáda zahájila protiofenzívu na planině Sahl al-Gháb na severozápadě země. Pak podnikla i další útočné operace v provinciích Hamá, Homs a Idlíb i u Damašku.

Video

Expirované video

Boje u Homsu o sunnitské město Talbísa

Ve většině těchto míst však neoperuje IS, ale jiné skupiny. Výjimkou je Halab, který ruské a syrské letectvo bombardovalo, ale pozemní ofenzívu tam Syřané nezahájili. [celá zpráva]

Syrské raketomety Grad pálí na vesnici Morek

Syrské raketomety Grad pálí na vesnici Morek

FOTO: Alexander Kots, ČTK/AP

Rusko i syrské státní informační kanály už dříve informovaly nejen o desítkách zabitých nepřátel, ale také o stovkách radikálů prchajících přes hranice do Jordánska a Turecka.