Americký generál James Terry v pondělí v Kuvajtu uvedl, že se operace účastnilo přes 800 iráckých vojáků ze 7. divize včetně jednotky speciálních sil spolu s kmenovými bojovníky. Podporovalo je koaliční letectvo. Podle něj se radikálové stáhli z okolí základny, kde američtí experti cvičí irácké jednotky.

Terry dodal, že postup u letiště snižuje úspěch Islámského státu, který na začátku února ovládl větší část města. [celá zpráva]

„Bagdádí není tak velké. Jsem naprosto přesvědčen, že je Iráčané znovu ovládnou,“ řekl Terry. Už v sobotu se podařilo prolomit obklíčení města a v pondělí irácké jednoty pronikly do centra.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Iráčtí vojáci se přesunují k Bagdádí

Zdroj: Reuters

„Vyhodnocuji to tak, že postup IS se zastavil, je v defenzivě a pod tlakem,“ uvedl Terry.

Náletům, které si vyžádaly dalších dvacet mrtvých, čelila i jiná města v provincii Anbár, kterou Islámský stát zabral loni jako první. Bombardován byl i most u Fallúdži.

Podle televize Al-Irákíja bojovníci Islámského státu po dobytí města upálili na 45 lidí, především příslušníků policie. Uvedla to s odvoláním na vyjádření plukovníka Kásima Bajdího ze 17. února, které ale nebylo možné nezávisle ověřit. [celá zpráva]