Zda na záznamu opravdu mluv Bagdádí, není ověřeno, BBC ale uvedla, že zpravodajové považují nahrávku za autentickou. Nahrál ji pravděpodobně proto, aby popřel spekulace o své smrti či zranění.

Bagdádí také říká, že boj IS neskončí, dokud nepadne poslední voják.

Islámský radikál tvrdí, že se takzvaný chalífát, který IS na dobytých územích vyhlásil v červnu, v arabském světě dál rozšiřuje. Podřídily se mu prý islamistické skupiny například v Jemenu, Egyptě, LibyiAlžírsku.

Bagdádí zároveň vyzval své stoupence, aby vedli svatou válku po celé zeměkouli. Podle něj mají všude svrhnout diktátory, zejména v Saúdské Arábii, která sunnitskému IS původně finančně pomáhala, ale pak se postavila proti němu na straně USA.

"Ujišťujeme vás, muslimové, že váš stát je v pořádku," prohlásil vůdce IS. "Bůh nám přikázal bojovat. Z tohoto důvodu vojáci islámského státu bojují... a nikdy boj neopustí, i kdyby zůstal jen jeden voják. Nikdy boj neopustí, protože odmítají ponížení," dodal.

Pochod bojovníků do Říma

"Jeho (IS) pochod se nezastaví a jeho expanze bude dál pokračovat, dá-li Bůh," pokračoval podle agentury AFP Bagdádí. "Pochod svatých bojovníků bude pokračovat, dokud nedorazí do Říma. A brzy Židé a křižáci budou nuceni sestoupit na zemi a poslat své pozemní jednotky na smrt a zničení," dodal také Bagdádí.

Video

Expirované video

Spojenecké nálety u Kobani pokračují. Zdroj: Reuters

Před čtyřmi dny oznámila stanice Al-Arabíja s odvoláním na kmeny v severním Iráku, že Bagdádí byl při pátečním náletu na kolonu islamistů vážně zraněn.

Americký Pentagon, ani irácké vedení to ale nepotvrdily.