„Jsou vítáni,” odpověděl během tiskové konference ministr na dotaz, zda by jeho vláda byla v boji proti sunnitským extremistům ochotna spolupracovat s USA a Velkou Británií.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

USA by však podle šéfa syrské diplomacie musely případné údery koordinovat s místními úřady. V opačném případě půjde o agresi, varoval.

Mualim ale současně upozornil, že jen letecké údery proti radikálním islamistům nestačí. Sousední státy by si se Sýrií podle něj měly také vyměňovat zpravodajské informace.

Ministr svým vyjádřením reagoval na náznaky Američanů, že by mohli rozšířit nálety proti bojovníkům Islámského státu z Iráku do Sýrie. Bezpečnostní poradce prezidenta USA Ben Rhodes o víkendu prohlásil, že se Spojené státy „nebudou omezovat hranicemi“.

Válka v Sýrii trvá déle než tři roky a USA, které trvají na odstoupení syrského prezidenta Bašára Asada, se do ní zatím nepřímo nezapojily.

Možnost, že by se dalo na Asadovu stranu kvůli hrozbě Islámského státu, v pondělí odmítlo Německo, informovala agentura Reuters.