„Mám zlomenou nohu, podélnou zlomeninu stehenní kosti, stejně jako příčnou. Potřebuji co nejrychleji operaci,“ prosí na videu nejhůře zraněná Francouzka Edith Bouvierová. Reportérka na záznamu leží na pohovce, přikrytá je dekou. „Lékaři se o nás starají dobře, jak nejlépe dovedou, ale nemohou operovat,“ doplnila.

Bouvierová vyzvala k dočasnému příměří, aby s kolegy mohla být převezena přes hranici do Libanonu.

Homs je ostřelován bez ustání 20 dní. Na dům, v němž si skupina pěti žurnalistů zřídila své středisko, dopadly čtyři střely, zřejmě z armádních tanků. Zemřela zkušená americká dopisovatelka britského nedělníku Sunday Times Marie Colvinová a francouzský fotoreportér a vítěz soutěže World Press Photo o nejlepší novinářský snímek na světě Rémi Ochlik. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Zastřelený fotograf Rémi Ochlik krátce před svou smrtí vtipkoval s opozičními bojovníky

Zraněný byl i kolega Colvinové, britský fotograf Paul Conroy. Také on zveřejnil na internetu video. Uvedl, že utrpěl tři zranění na noze. Na záznamu je slyšet střelba v blízkosti kliniky, kde leží. O zranění třetího novináře nejsou známy podrobnosti.

Video

Zraněný fotograf Conroy žádá ze Sýrie o pomoc.

V týž den, kdy se udál útok na reportéry, zemřelo v Homsu přes 30 lidí. Celkem si rok trvající násilnosti v Sýrii vyžádaly nejméně 6000 životů.