"Připravte se bránit Libyi. Připravte se bránit ropu, připravte se bránit důstojnost," řekl tisícům svých přívrženců Kaddáfí. "Tohle je (libyjský) lid, který dostal Itálii do kolen... Zpívejte, tancujte a připravujte se. Jsem uprostřed davu, budeme bojovat a zvítězíme," prohlásil libyjský vůdce na Zeleném náměstí.

 

Pokud to bude nutné, otevřeme skladiště zbraní, abychom vyzbrojili libyjský lid. Libye bude hořet červeným plamenemMuammar Kaddáfí

 

"Za pomoci ozbrojeného lidu dokážeme zvítězit nad všemi útoky. Pokud to bude nutné, otevřeme skladiště zbraní, abychom vyzbrojili libyjský lid. Libye bude hořet červeným plamenem," řekl dále Kaddáfí, který také označil zahraniční média za psy.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Libyjské ulice jsou stále plné rozvášněných demonstrantů (Reuters/Stream.cz)

Proslov Kaddáfího, který měl na hlavě kožešinovou čepici, byl podle libyjské televize přenášen přímo. BBC ale uvedla, že šlo o záznam natočený dříve během dne. Kaddáfí od vypuknutí nepokojů 15. února vystoupil v televizi počtvrté, poprvé však promluvil přímo mezi lidmi. Na závěr vystoupení posílal svým stoupencům polibky.