Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus Foto: Francois Lenoir, Reuters

Zájemci o večeři s Klausem v USA zaplatí až 15 tisíc dolarů

Prezident Václav Klaus ve středu v americkém Seattlu obdrží prestižní cenu Columbia Award, udělovanou konzervativní organizací Washington Policy Center. Stejnou cenu v minulosti dostali například bývalý americký prezident Ronald Reagan, bratr současného amerického prezidenta Jeb Bush či někdejší newyorský starosta Rudolf Giuliani. Klaus je v USA už od pondělí, vrací se v sobotu.

Prezident Václav Klaus Foto: Francois Lenoir, Reuters
Zájemci o večeři s Klausem v USA zaplatí až 15 tisíc dolarů

Ve středu večer se rovněž zúčastní výroční večeře na pozvání zmíněné organizace. Podle zpravodajské televize Z1 za vstupenku a možnost setkat se s Klausem zaplatí účastníci večeře až 15 tisíc dolarů. Pokud jim postačí společná fotografie s českým prezidentem, zaplatí tisíc dolarů.

Washington Policy Center je nezisková výzkumná a vzdělávací organizace sídlící v Seattlu s ročním rozpočtem ve výši 1,5 miliónu dolarů. Loni na tuto akci přišlo tisíc hostů.

Klausovou první zastávkou byl Portland ve státě Oregon, kde se zúčastnil prezentace své knihy Modrá, nikoli zelená planeta s podtitulem Co je ohroženo: klima, nebo svoboda? Kniha vychází ve Spojených státech již v druhém vydání.

Klausův deník: Američané nechtějí zachraňovat Wall Street

Američany podle Klause "zlobí špatné vyhlídky na zvolení kvalitního prezidenta, stejně jako úmysly vlády zachraňovat Wall Street a tamní bankéře a finančníky, ale byli hrdí na to, že Kongres Bushův záchranný plán zamítl. Chápali to jako výraz toho, že kongresmani poslouchají své voliče, kteří si nic takového nepřejí.“ Napsal to ve svém cestovním deníku, který uveřejňuje na svých stránkách.

Ve čtvrtek navštíví prezident město Phoenix ve státě Arizona, kde převezme prestižní cenu Barry Goldwater Award for Liberty. Toto vyznamenání bylo v minulosti uděleno například ekonomu Miltonu Friedmanovi, bývalé britské premiérce Margaret Thatcherové či Reaganovi. Předání ceny se zúčastní tisícovka arizonských byznysmenů a politiků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků