Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

New York, New Jersey a Connecticut zavádějí karanténu po mezistátních cestách

Americké státy New York, New Jersey a Connecticut od čtvrteční půlnoci zavádějí pro cestující z jiných amerických států s vysokým výskytem koronaviru povinnost odebrat se na 14 dní do karantény. Jedná se o bezprecedentní krok omezení volného pohybu mezi státy. Ve čtvrtek o tom informovala stanice CNN.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
New York, New Jersey a Connecticut zavádějí karanténu po mezistátních cestách

Opatření pro americkou vnitrostátní dopravu se vztahuje na cestující ze států, v nichž je v 7 a více po sobě jdoucích dnech více než 10 nakažených na 100 tisíc obyvatel nebo v 7 a více po sobě jdoucích dnech vychází víc než 10 procent testů na koronavirus pozitivně.

Ve středu těmto kritériím odpovídala epidemiologická situace v Alabamě, Arkansasu, Arizoně, Floridě, Severní Karolíně, Jižní Karolíně, Utahu a Texasu. Pokud jde o cestování do USA ze zahraničí, platí povinnost zůstat ve 14denní karanténě při vstupu do jakéhokoliv státu.

Z Česka se do USA nesmí

Lidem, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v schengenském prostoru, tedy i v Česku, je vstup do Spojených států zapovězen. Opatření se nevztahuje na osoby s povoleným trvalým pobytem v USA a na rodinné příslušníky občanů USA.

Nové opatření států New York, New Jersey a Connecticut je paradoxní v tom, že jde o oblasti, která byla ještě před několika nejvýznamnějším ohniskem nákazy ve Spojených státech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků