Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Demokraté chtějí zveřejnit vlastní zprávu o vyšetřování FBI

Demokratičtí členové amerického Kongresu chtějí v reakci na republikánskou zprávu o údajném zneužití pravomocí Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) při objasňování ruského vlivu na předloňské prezidentské volby v USA zveřejnit vlastní hodnocení.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Demokraté chtějí zveřejnit vlastní zprávu o vyšetřování FBI

O odtajnění demokratické verze bude v pondělí rozhodovat výbor Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb, který minulý týden schválil zveřejnění republikánské zprávy.

Demokraté s republikánským výkladem nesouhlasí, upozorňují na jeho nedostatky a tvrdí, že republikánská zpráva může vyšetřování ruské kauzy zdiskreditovat. O publikaci verze demokratických kongresmanů by sněmovní výbor měl podle agentury Reuters začít jednat v 17:00 místního času (23:00 SEČ).

Republikánská zpráva kritizuje FBI a také americké ministerstvo spravedlnosti ze zaujatosti proti volební kampani nynějšího prezidenta Donalda Trumpa. [celá zpráva]

Někdejší ředitel FBI James Comey prohlásil, že zpráva je nečestná a zavádějící, za své podřízené se postavil také Comeyho nástupce Christopher Wray. [celá zpráva]

Trump naopak krok republikánů ocenil a konstatoval, že dokument ho plně očistil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků