Páteční jednání ve sporu žádný posun nepřineslo, demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ho označila za místy hádavé. Kongresoví předáci i Trump se nicméně dohodli, že budou o hledání východiska nadále debatovat.

„Bylo to velmi, velmi přínosné setkání a ušli jsme dlouhou cestu,“ řekl Trump. Na zdi, kterou slíbil v prezidentské volební kampani, ale trvá, protože bez ní si nedovede ostrahu hranic představit. Dodal, že po Kongresu na bariéru požaduje 5,6 miliardy dolarů (zhruba 126 miliard korun). Tyto finance ale demokraté Trumpovi dát nechtějí.

Prezident rovněž oznámil, že ustavil skupinu, která o víkendu bude debatovat o možnostech ostrahy hranic. Vůdce republikánu v Senátu k tomu podle agentury Reuters poznamenal, že členy skupiny budou představitelé Trumpovy administrativy a také zástupci Kongresu.

Viceprezident Mike Pence k nadcházejícímu víkendovému jednání, kterého se s představiteli Kongresu spolu s Trumpovým zetěm a poradcem Bílého domu Jaredem Kushnerem zúčastní, řekl, že cílem je najít společný postoj a řešení.

Část federálních úřadů kvůli finančnímu sporu funguje v nouzovém režimu, což znamená, že statisíce lidí jsou na nucené dovolené a prozatím nemohou počítat s výplatami.