„Účet byl odpojený 11 minut a již byl obnoven. Pokračujeme ve vyšetřování a podnikáme kroky, které by tomu do budoucna zabránily,” napsala nejdříve společnost Twitter s tím, že deaktivace byla neúmyslná. Později v prohlášení informovala o kontroverzních okolnostech události.

„Z vyšetřování vyplynulo, že to učinil zaměstnanec zákaznické podpory společnosti Twitter, který to udělal během svého posledního pracovního dne. Provádíme rozsáhlou interní inspekci,” vysvětlil Twitter. Fakt, že za odpojením Trumpova účtu stojí odcházející zaměstnanec, vyvolává spekulace, že to udělal záměrně.

Ve čtvrtek krátce před 19.00 místního času (před čtvrteční půlnocí středoevropského času) se na sociálních sítích začaly objevovat zprávy, že Trumpův účet je nedostupný. V 19.03 místního času (v pátek tři minuty po půlnoci středoevropského času) byl účet obnoven. Krátce po obnovení účtu už Trump čile komunikoval a stihl na svůj profil přidat pět nových příspěvků.

Trump na Twitteru často oznamuje politická rozhodnutí, případně vydává kontroverzní prohlášení, která vyvolávají mnoho reakcí. Prezidentův účet sleduje 41,7 miliónu uživatelů.