Na dotaz, zda by změnil své loňské výroky, že by nevpustil muslimy do Spojených států, když ví, jaké pobouření jeho slova vyvolala, realitní magnát odpověděl, že výrok zasáhl mysl lidí. „Nestarám se o to, jestli je to pro mne dobré, nebo špatné,“ dodal.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

„Máme obrovský problém s radikálním islámským terorismem,” řekl Trump v televizi. Podle něj je „velmi špatné“, když lidé předstírají, že tento problém neexistuje. „Pokud se podíváte po širém světě, svět lítá do povětří. A nejsou to lidé ze Švédska, kdo páchá škody, že?“ řekl Trump.

Podle něj by sami muslimové měli upozorňovat a hlásit policii lidi podezřelé z terorismu: „Musejí spolupracovat s policií. Oni je nevydávají. Když neodehrají míč, nebude to fungovat.“

Trumpovy výroky se začaly opět přetřásat, když byl zvolen novým londýnským starostou muslim Sadiq Khan. Uchazeč o nominaci pro volby prezidenta USA uvedl, že Khana by do země pustil, protože vždy jsou výjimky. [celá zpráva]

Khan na adresu realitního magnáta poznamenal, že o islámu vůbec nic neví.

„Nezná mě, nikdy jsme se nesetkali, neví, o co se zajímám. Myslím, že to byla velmi hrubá prohlášení,” řekl Trump s tím, že od Khana, jemuž ke zvolení pogratuloval, byla taková slova ignorantská.