Holčička přišla na svět po císařském řezu a je v pořádku, stejně jako jedenáctiletá rodička. „Matka se zotavuje,“ řekl doktor Mario Villalba a dodal, že novorozeně vážilo 3,55 kilogramu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Případ dívky znásilněné, když jí bylo teprve deset roků, vyvolal protesty i v zahraničí. Paraguay se dočkala kritiky na půdě OSN a také od organizace Amnesty International, která poukazovala na nelidské zacházení s dívkou, jejíž tělo ještě není úplně vyvinuté a připravené na mateřství.

Úřady převážně katolické Paraguaye přesto potrat zamítly. Podle sdělení ministerstva zdravotnictví by interrupce připadala v úvahu, pouze kdyby bylo zdraví rodičky v ohrožení, což nebyl tento případ. [celá zpráva]

Porodník Villalba poukázal na to, že v nemocnici v hlavním městě Asunciónu nyní čeká porod několik dalších teenagerek včetně dvou dvanáctiletých. „Bojují,“ prohlásil Villalba a dodal, že změnu může přinést jen postupné vzdělání společnosti. „Nic jiného dělat nelze,“ podotkl.

Ze znásilnění dívky je obviněn její 42letý nevlastní otec, který ve vazbě čeká na soud. Obvinění popírá. Také matka byla obviněna, a to z nedbalosti.