Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Znásilněné desetileté Paraguayce vláda definitivně zamítla interrupci

V Paraguayi byl zadržen muž, který je podezřelý ze znásilnění desetileté dívky. Ta je v pátém měsíci těhotenství. Vláda nicméně odmítla povolit děvčeti interrupci, ačkoliv o to žádali ochránci lidských práv.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Znásilněné desetileté Paraguayce vláda definitivně zamítla interrupci

Gilberto Benítez Zárate je nevlastním otcem dítěte a byl zadržen v městečku Caazapá ležícím 200 kilometrů od Asunciónu. Prokáže-li se, že dívku znásilnil, hrozí mu 15 let ve vězení. Muž ale vinu popírá. "Podstoupím jakýkoli test otcovství, abych dokázal, že jsem to nebyl já. Byl jsem se stovkami žen a žádnou jsem neoplodnil," řekl.

V Paraguayi je interrupce zakázaná a případ dívenky, která váží 34 kilogramů a nemusí těhotenství přežít, vyvolal debatu v obou komorách parlamentu. Ačkoli mezinárodní humanitární skupiny poukazují na to, že je život matky ohrožen, vláda a katolické duchovenstvo tvrdí, že na přerušení těhotenství je už stejně pozdě.

"To těhotenství nebude přerušeno, vyloučili jsme to," řekl ministr zdravotnictví Antonio Barrios, který je pediatr.

Matka již skončila ve vazbě

Na to, že je dívenka v jiném stavu, se přišlo až 21. dubna, když ji matka vzala k lékaři v domnění, že má nádor. Úřady matku zatkly, protože ji podezírají, že Záratemu pomohla s útěkem. O děvče se nyní stará speciální oddělení pro těhotné dospívající dívky v nemocnici Červeného kříže. Počítá se s tím, že porod bude proveden císařským řezem, aby se předešlo komplikacím.

Podle údajů Dětského fondu OSN UNICEF v Paraguayi každý den porodí dvě dívky ve věku mezi deseti a čtrnácti lety. Většina z nich otěhotní po opakovaném sexuálním násilí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků