Buchman policistům řekl, že chtěl hady – většinou krajty – chovat, ale jeho sbírka se mu vymkla z rukou a on nebyl schopen se o ně odpovídajícím způsobem postarat.

"Rozhodně to u něj vypadalo jako v domě hrůzy," řekla policistka Sondra Bergová, která na místě zasahovala. Policisté našli více než 400 hadů, z nichž nejméně 220 bylo mrtvých, a také mnoho myší a krys.

Policistka Sondra Berg v kalifornské Santa Aně odnáší z bytu učitele krajtu.

Policistka Sondra Bergová v kalifornské Santa Aně odnáší z bytu učitele krajtu.

FOTO: Lori Shepler, Reuters

Buchman žil v domě sám od roku 2011, kdy zemřela jeho matka. Od té doby začal mít problémy, přestal se stýkat s lidmi a začal hromadit hady, a kromě nich také odpadky. Policisté zasahující v domě na sobě museli mít ochranné obleky pro zacházení s nebezpečným materiálem a dýchací masky, když vystěhovávali místnosti naplněné od podlahy po strop plastikovými bednami s hady.

Policisté si museli při prohledávání domu nasadit masky.

Policisté si museli při prohledávání domu nasadit masky.

FOTO: Lori Shepler, Reuters

Nejdelší z nalezených hadů měřil asi tři metry. Žádný z nich se volně nepohyboval po domě, který ovšem zamořily krysy a myši, z nichž přinejmenším některé byly původně koupené jako krmení pro hady. Zahradu a prostory před domem udržoval Buchman pečlivě upravené a trávník posekaný, takže nic krom zápachu nenaznačovalo, jaký chaos panuje uvnitř.

Policie v kalifornské Santa Aně prohledala dům učitele a našla stovky hadů.

Policie v kalifornské Santa Aně prohledala dům učitele a našla stovky hadů.

FOTO: Lori Shepler, Reuters

Buchman je zatím v policejní vazbě, ale ještě nebyl z ničeho obviněn.