Že bylo zničeno 346 domů, uvedl ve čtvrtek odpoledne starosta Colorado Springs Steve Bach. Je to nejvíc v historii jakéhokoli požáru v Coloradu, a proto byl označen za nejničivější. Domy sežehl až do základů a zbyl z nich jen šedivý popel.

Vyhořelé domy v Colorado Springs

Vyhořelé domy v Colorado Springs

FOTO: Rick Wilking, Reuters

O několik hodin později oznámil místní policejní šéf Peter Carey, že v troskách jednoho domu bylo nalezeno mrtvé tělo. Dva lidé jsou v souvislosti s požárem pohřešováni, není ale jasné, zda tělo patří jednomu z nich.

Požár porostu zasáhl dům u Colorada.

Požár porostu zasáhl dům u Colorada.

FOTO: ČTK/AP

Jde už o letošní pátou oběť lesních požárů v Coloradu. Celkem jich tam nyní zuří sedm, sežehnuto bylo 650 kilometrů čtverečních. U požárů v Coloradu zasahuje polovina všech amerických hasičů. Požár v kaňonu Waldo, který je nyní pod kontrolou jen z 15 procent svého rozsahu, je nejničivější, i když ne největší. [celá zpráva]

Vyhořelé domy v Colorado Springs

Vyhořelé domy v Colorado Springs

FOTO: Rick Wilking, Reuters

Prozatím stály záchranné a hasičské zásahy 3,2 miliónu dolarů.

Požár, který propukl v sobotu v lese v kaňonu Waldo, se extrémně rychle šířil a nedařilo se ho zvládnout. V úterý se dostal na severozápad města a ohrožoval také ubytovací kapacity nedaleké základny amerického letectva, která ve městě provádí výcvik.