Právníka z Ohia Thomase Louise Corogina našli na jeho deset metrů dlouhém plavidle Westsail32 znaveného, ale naživu, asi 850 kilometrů jižně od Velikonočního ostrova. Letadlo chilské armády trosečníka objevilo až na druhý pokus, v místě byly pětimetrové vlny.

Corogin vyslal nouzový signál v úterý ráno. Když ho pozorovací letoun objevil, námořnictvo zařídilo, aby trosečníka vyzvedla japonská obchodní loď vyskytující se v oblasti. Je předpoklad, že Corogoin dorazí do chilského Valparaísa v sobotu. Podle mluvčího námořnictva se mu daří dobře.

Thomas Louis Corogin

Thomas Louis Corogin

FOTO: ČTK/AP

Muž, který v domovském Ohiu provozuje malý přístav Port Clinton, vyrazil z Velikonočního ostrova 27. prosince. Zlomený stěžeň nebyl první smolnou příhodou, cestou se Američan musel na čas zastavit v Ekvádoru, aby mu ošetřili tržnou ránu na noze.

Coroginův známý Jack Majszak přítele popsal jako zkušeného námořníka. To potvrdil i další kamarád Rex Damschroder: „Možná má 84 roků, ale tělo a výdrž mnohem mladšího člověka“. Corogin je údajně také dobrým vypravěčem. V minulosti napsal i špionážní román nazvaný Agape.

Corogin na své lodi

Corogin na své lodi

FOTO: ČTK/AP