Denverský prokurátor Troy Eid, který má případ na starosti, uvedl, že vyšetřovatelé nenašli žádné „důkazy jakéhokoli spiknutí nebo hrozby“. Dodal, že se prohlášení o plánu zabít Obamu bylo „rasistickým chvástáním amfetaminových feťáků".

Jeden ze zadržených Nathan Johnson uvedl, že další zadržený Shawn Robert Adolf už dříve řekl, že „nevěří, že by černoch mohl vést tuto zemi“. Adolf měl vazby na motorkářský gang Sons Of Silence a lidi uznávající nadřazenost bílé rasy. Na těle měl vytetovaný hákový kříž.

Podle Eida by skupina nebyla ani schopna Obamu ohrozit: „Všechny údajné hrozby, nenávistné a bigotní myšlenky vzešly od lidí závislých na amfetaminu, kteří byli právě pod vlivem drog.“

Podle něj se nenašly žádné důkazy, které by vedly k obvinění skupiny ze spiknutí nebo jiných trestných činů ohrožujících bezpečnost Spojených států. Obvinění jim hrozí za držení zbraní a drog.

Jeden ze zadržených, jehož jméno nebylo uvedeno, při výslechu vedeném místní policií, odpověděl kladně na otázku, zda přijeli do města zabít Obamu. Tvrdil, že ho chtěli zastřeli dalekonosnou zbraní z vyvýšeného místa v při čtvrtečním veřejném projevu. Johnson uvedl v rozhovoru pro CBS, že zbylí dva zadržení přijeli do Denveru zabít Obamu.

Agenti FBI však od počátku vyjadřovali pochybnosti o tom, že trojice měla uskutečnitelný plán atentátu.

Policie v autě prvního zadrženého 28letého Tharina Gartrella našla dvě pušky včetně jedné ostřelovačské s teleskopem, munici, metaamfetamin, paruky, lyžařské kukly, maskáče neprůstřelnou vestu a dvě vysílačky.