Chaotické scény se odehrály ve chvíli, kdy američtí a severokorejští novináři spěchali do budovy na jihokorejské straně hranice, kam se Trump s Kimem odebrali k jednání.

Trump jako první prezident USA vstoupil na území KLDR

Podle zdroje zpravodajské televize CNN se Grishamová zapletla do potyčky se Severokorejci „s nasazením všech sil” a utrpěla drobné pohmožděniny. Údajně v tento moment chtěla pustit americké žurnalisty, kteří byli blokováni Severokorejci.

O něco později už mluvčí Bílého domu komunikovala s žurnalisty před Domem svobody, v němž jednali Trump s Kimem. Celá schůzka byla zjevně narychlo zorganizovaná. Tak se ji snaží alespoň prezentovat především Trump, který Kima k setkání vybídl tento týden na Twitteru.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Donald Trump se setkal s Kim Čong-unem (Zdroj: Reuters)

Když vůdci USA a KLDR po uvítání a před vlastními rozhovory překračovali tam a zpět hranici mezi Korejemi, měli neustále v patách několik fotoreportérů a pokřikující novináře. Obecně se jejich třetí osobní setkání těšilo mimořádnému mediálnímu zájmu, ačkoli Trump dopředu avizoval, že půjde jen o dvouminutovou schůzku, na níž chce Kima pozdravit.