S odkazem na prověřování možné dohody mezi Trumpovým štábem a Rusy pak označil jmenování zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera za neústavní krok. „Přesto jsme na pravidla hry přistoupili, protože jsem na rozdíl od demokratů neudělal nic špatného,“ dodal Trump s tím, že jde o hon na čarodějnice.

Rudy Giuliani, jeho právní poradce a exstarosta New Yorku, v rozhovoru pro stanici NBC řekl, že prezident sám sebe zřejmě neomilostní, ačkoliv na to má právo.

Podotkl, že takové rozhodnutí by pravděpodobně vedlo k okamžitému impeachmentu, tedy k ústavní žalobě, jež může posléze vést až k sesazení prezidenta z funkce.

Giuliani také potvrdil, že Trumpovi právníci se budou snažit zabránit Muellerovi, aby prezidenta předvolal k výslechu před velkou porotou. „Pokud nás ale přesvědčí, že to bude krátké a k věci, že půjde o objasnění pěti nebo šesti otázek, pak můžeme souhlasit, aby to americká veřejnost měla už za sebou,“ řekl Giuliani k podezření ohledně možné dohody mezi Trumpovým volebním štábem a Ruskem.