"Většina příslušníků (gardy), kteří byli uvnitř, přišla o život," řekl AFP jeden bezpečnostní zdroj.

Bomba explodovala krátce před 17. hodinou na jedné z hlavních tříd tuniské metropole. Stalo se tak v době dopravní špičky. Tamní ministerstvo vnitra uvedlo, že autobus byl zasažen nedaleko francouzského velvyslanectví.

Zatím není jasné, jestli byla nálož v autobusu nastražena, nebo byla odpálená v jeho blízkosti.

Podle zdroje z prezidentského úřadu se nejspíš nějaký pumový atentátník odpálil uvnitř vozidla, uvedla agentura Reuters.

Při útoku v Tunisu zemřelo nejméně 11 lidí.

Při útoku v Tunisu zemřelo nejméně 14 lidí.

FOTO: Zoubeir Souissi, Reuters

Na místo exploze přijely početné sanitní vozy a hasiči. Bezpečnostní síly, které získaly výjimečným stavem větší pravomoci, uzavřely celou oblast kolem místa útoku. Je to na jedné z hlavních tříd tuniského hlavního města, kde je několik hotelů a bank. 

Tunisko zároveň po výbuchu uzavřelo mezinárodní letiště a další turistické zóny v hlavním městě. K útoku došlo 10 dní poté, co země zpřísnila bezpečnostní opatření.

Letos už dva atentáty

Útok zemí otřásl v době, kdy se v centru metropole koná tradiční mezinárodní filmový festival JCC. Pořadatelé doufají, že budou moci ve filmové přehlídce pokračovat. "Je to jediný způsob, jak na tyto barbarské činy reagovat," řekl podle AFP ředitel festivalu.

Tunisko už letos zažilo dva velké atentáty, a to v březnu a v květnu. Jeden se odehrál v muzeu v hlavním městě a druhý v přímořském letovisku Súsy. Celkem zemřelo 59 lidí. K útokům se přihlásil Islámský stát.