Před třemi lety Lautzenheiserovi museli amputovat všechny končetiny kvůli streptokokové infekci. Levou ruku mu amputovali nad loktem, pravou pod loktem. V říjnu letošního roku podstoupil unikátní devítihodinovou operaci, při které mu pětatřicetičlenný tým zdravotníků transplantoval obě ruce od neznámého dárce.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Tato osoba, která je pro mě anonymní, mi bude vždy velmi blízká jako má vlastní kůže. Je to neuvěřitelný dárek,“ popsal na tiskové konferenci, kde zároveň vyjádřil svůj dík všem lékařům.

„Lepšího pacienta byste si nemohli přát. Má správný postoj a je neuvěřitelně usilovný ve všem, co dělá,“ řekl Pomahač.

Lautzenheiser zatím může hýbat jen palcem a zápěstím na pravé ruce, během několika příštích let by však měly jeho ruce získávat na funkčnosti a citlivosti. „Nejlepší je, že mohu opět držet v náručí svou lásku,“ dodal Lautzenheiser.

Přesto, že je oboustranná transplantace horních končetin unikátním zákrokem, v posledních letech jich v USA provedli několik. V roce 2012 například dostal obě nové ruce americký voják, který přišel stejně jako Lautzenheizer o všechny končetiny, a to při výbuchu v Iráku.