Hlavní obsah
Základní škola Hovorčovice, květen 2020 Foto: Ondřej Deml, ČTK

Rodiče i třídní řeší rébus, kde předat vysvědčení

Po dvou měsících „půstu“ by žáci, učitelé, ale i mnozí rodiče byli rádi, kdyby se aspoň vysvědčení předávalo ve školách v uvolněné atmosféře. Třeba v parku, v lese či na školní zahradě. Do té doby by však musela padnout různá tabu, jako například to o nejvýše 15členných hloučcích nebo zákazu shromažďování větších skupin kolem škol.

Základní škola Hovorčovice, květen 2020 Foto: Ondřej Deml, ČTK
Rodiče i třídní řeší rébus, kde předat vysvědčení

„Milí rodiče, v pátek 26. června bych ráda předala dětem vysvědčení. Nedokážu si představit, že bych děti ani Vás vůbec neviděla. Je nutné předložit čestné prohlášení o bezinfekčnosti, děti rozdělit do dvou skupin a každá přijde do školy v jinou dobu. Anebo se potkáte v parku a já půjdu náhodou kolem s taškou plnou vysvědčení,“ napsala e-mailem rodičům učitelka 1. stupně jedné školy.

Ministerstvo školství připouští, že centrální pokyny nemohou pokrýt všechny možné situace ve více než 5500 základních, středních a vyšších odborných škol.

„Očekáváme, že o průběhu ukončení tohoto školního roku a předávání vysvědčení proběhnou ještě jednání, a to dle aktuálního vývoje epidemiologické situace,“ sdělila Právu mluvčí ministerstva Aneta Lednová.

Dřív to nejde

A už nyní je zjevné, že například mnohé městské parky budou tou dobou vytížené. Outdoorové akce bývaly za normálních podmínek při ukončení školního roku běžné.

Ale tentokrát si je rodiče sami pořádají, protože třídní učitel se musí držet karanténních pravidel.

Dokonce už vznikají i iniciativy, aby se vysvědčení předávalo dřív, protože se do jednoho parku děti ze tří přilehlých škol nevejdou, mají-li udržovat rozestupy. Navíc je třeba řešit logistiku se sourozenci, kteří mohou být roztroušeni i v různých školách.

„Bohužel, nemohu předávat vysvědčení ve středu 24. června, protože tato úřední listina s datem 26. června musí být předávána nejdříve v tuto dobu. No možná bych to mohla každému převykládat, možná vyfotit. Ale stejnak nevím, co tam psát. Každý dělal, jak mohl. Kdo si vysvědčení nevyzvedne, bude k vyzvednutí v září,“ napsala učitelka 2. třídy rodičům, kteří už se dohodli na „zkrácení školního roku“, aby vícedětní rodiče stihli i „ostatní konce školního roku“.

Po dvou měsících učení na dálku a pár týdnech omezené výuky žáků prvního stupně se děti před úprkem na prázdniny aspoň trochu ve škole a kolem školy povyrazí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků