Hlavní obsah
Ocenění si zasloužily všechny děti a vybrat vítěze, tak to bylo hodně těžké Foto: Jiří Jevický

Ženy podpořily 13. ročník charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou

Již 13 let tradičně patří listopad projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, kdy se do Prahy sjedou desítky dětí z dětských domovů z celé České republiky. Letos se soutěžní workshop Nadačního fondu Hanky Kynychové konal 23. listopadu v jejím fitku na Pankráci.

Ocenění si zasloužily všechny děti a vybrat vítěze, tak to bylo hodně těžké Foto: Jiří Jevický
Ženy podpořily 13. ročník charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou

Děti tančily s Hankou Kynychovou i s předními českými tanečníky. Na své si přišly i děti, které rády zpívají. Mohly si vyzkoušet muzikálový workshop s Míšou Tomešovou nebo vyslechnout rady hlasové koučky soutěže Tvoje tvář má známý hlas Lindy Finkové. A jak probíhaly přípravy účastníků poslední řady oblíbené soutěže?

„Z této poslední řady ke mně účinkující přišli jen párkrát. Byli u mě tak jednou dvakrát a pak přestali chodit. Všichni se rychle učili a bylo to skvělé. Do Tvoje tvář má známý hlas se nevybírají vyloženě všestranní talenti, protože by nebylo na co koukat. Ale myslím si, že tento ročník byl zajímavý tím, že všichni měli tolik práce, že za mnou nestíhali chodit,“ vysvětlila Finková.

Posmutněle přiznala, že byly i výkony, které ji zklamaly. „Výkony účinkujících byly dobré, ale vím, že asi jednou nebo dvakrát jsem si řekla, hergot, řekla jsem mu desetkrát, že melodii zpívá špatně, a stejně jí zase zazpíval špatně.“

Míša Tomešová s dětmi nacvičila část z muzikálu Vlasy. „Děti byly úžasné. Nechápala jsem, jak hned všechno chytily, bavilo je to.”

Ceny a diplomy vítězům předávala herečka Kaira Hrachovcová, která vysekla Hance Kynychové i jejímu týmu velkou poklonu. „Hanku bych velmi ráda podporovala častěji, ale bohužel ne vždy mi to čas dovolí. Hanka i její tým je v pomoci velmi aktivní.“

Jak sama přiznala, nepodporuje jen tak nějaké organizace a je pro ni zásadní, kdo za pomocí stojí. „Je pravda, že je potřeba si vybírat, jakoukoliv práci, podporu či charitu tak, abych z toho měla dobrý pocit. Je to vždy velmi spojené s tím člověkem, kterého podpoříte. Je to o pocitu z toho člověka a o tom, zda té dané aktivitě věříte. V tomto případě se jedná o pomoc dětem, které mě, čím jsem starší, více dojímají,“ svěřila se Hrachovcová.

Hanka Kynychová letošní ročník pojala jinak. „Rozhodli jsme se vyjet do dětský domovů. Už jsme jich několik navštívili a do dalších se chystáme na jaře v rámci dalšího ročníku. Cvičím s dětmi, povídáme si, vzpomínáme na staré choreografie, je to moc fajn. Jsem pyšná, když vidím na zdech diplomy z našich akcí, medaile a poháry. Vnímám, že náš projekt je pro dětské domovy důležitý a mají nás rádi. Moc si toho vážím. Děti z dětských domovů, tety a ředitelé jsou neodmyslitelnou součástí našich životů. Myslím tím sebe, svůj tým lektorů i manažerku. Snažíme se vymýšlet stále něco nového, abychom prospěli,“ popsala známá cvičitelka.

„Veškeré naše letošní aktivity vyvrcholily velkým soutěžním workshopem, který byl určený pro děti, které chtějí tančit nebo zpívat. Energie v sálech byla neuvěřitelná.“

13. ročník Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou by se nemohl konat, kdyby neměl své partnery, kterými jsou: Úsovsko Food – výrobce tyčinek Fit, Delicomat, Mora, Pharma Activ, MaxSport, Leifheit, Cristaline, CEP a Ovocňák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků